پورتال اداره کل آذربايجان غربي
کدمطلب: x6Od5n7o      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ ۱۱:۲۲:۳۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۷۱
مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه:

ایمنی و سلامت دانش آموزان به عنوان سرمایه های ملی کشور در اولویت قرار گیرد

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه گفت : دانش آموران سرمایه های ملی و آینده سازان کشور هستند و باید توجه به سلامت و ایمنی آنها در اولویت قرار گیرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، «محمد مجرد» در سومین جلسه کمیته سلامت این مدیریت با گرامیداشت روز بزرگداشت شهید و تکریم مادران و همسران شهدا با بیان اینکه اقدامات خوبی در جهت کاهش مشکلات و اختلالات برای دانش آموزان صورت گرفته، اظهارداشت:باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم تا این مسائل را در آموزش و پرورش به صفر برسانیم.

وی با بیان اینکه اختلالات شخصیتی، فقر فرهنگی و اقتصادی باعث بروز رفتارهای پرخطر در دانش آموزان می شود،خاطرنشان کرد: تشخیص و شناسایی این گونه دانش آموزان و ارجاع آنها به مراکز مشاوره جزو تاکیداتی است که باید مورد توجه مدیران ،مشاوران و مربیان پرورشی باشد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه شفاف سازی و اطلاع رسانی از طریق کارگاه های توانمندسازی،اجرای آزمون های سلامت روان ، فعال شدن گروه های همیاران مشاور را از اهم فعالیت های در جهت شناسایی و بهبود بخشی دانش آموزان دارای اختلالات رفتاری عنوان کرد و افزود: طرح همیار مشاور جزو طرح های خوبی است که در این راستا و با همکاری و همراهی دانش آموزان در حال انجام است.

مجرد به سوال ریاست محترم جمهوری در مسابقات فرهنگی و هنری پرسش مهر سالجاری اشاره کرد و اظهارداشت: خشونت و راه های کاهش آن در جامعه موضوعی بود که در همین راستا و در جهت جلب توجه دانش آموزان و خانواده ها به این موضوع ازطرف رئیس جمهور مطرح شد.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا دانش آموزانی اخلاق مدار، توانمند و متعهد برای آینده کشور تربیت کنیم، ادامه داد: همکاری و مشارکت های خوبی در این زمینه توسط دستگاه های اداری ذیربط صورت می گیرد که امیدواریم روزبروز شاهد افزایش این همراهی با آموزش و پرورش باشیم.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه