پورتال اداره کل آذربايجان غربي
کدمطلب: WRLyCs5R      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۱۱:۲۴:۴۶      تعداد بازديد اين صفحه:  ۹۹

توجه به جنبه اشتغال و تولید در هنرستان ها ضررویست

مدیر کل آموزش وپرورش آذربایجان غربی گفت: ضرورت ورود هنرستانها به بخش اشتغال و تولید باید مورد توجه باشد تا بتوان دانش آموزان و هنرجویانی توانمند در عرصه های تولید تربیت کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان، فریدون سیدمصطفوی، صبح امروز در دیدار با هنرجویان مدرسه پویای دانش و هنرستان ایران زمین  مدیریت ناحیه يک ارومیه افزود: کارهای هنری بر طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب برای ما بسیار مهم است.

وی بیان کرد: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب یکی از علتهایی که اشتغال ما به مشکل برخورده است افزایش دانشگاه و مدرک گرایی است.

سید مصطفوی اظهار کرد: این موجب ناامیدی دانشجویان و دانشگاهیان از ادامه تحصیل  شده است.

وی با اشاره به اینکه بهترین دانش آموزان هنر آموزان هنرستانها هستند اضافه کرد: کسانیکه با هنر و صنعت آشنا  شدند امیدوارتر و با انگیزه تر هستند.

سید مصطفوی با بیان اینکه در تبصره  75بر خود گردانی هنرستانها تاکید شده گفت: باید مدرسان توانمند هنرجویان را طوری تربیت کنند که بخشی،از نیازهای،جامعه را بتوانند تولید کنند در این صورت است که می توانند هم شغل وهم درامد داشته و هم تحصیل کنند.

اشرف نجف آباد مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ارومیه نیز در این دیداربیان کرد:ارتقای سطح هنرستانها، تعدیل تجهیزات هنرستانها و اجرای تبصره 75 جزو برنامه های این مدیریت برای مهر ماه است.

وی بیان کرد: برای داشتن جامعه پویا باید دانش آموزان را به سمت هنرستانها سوق داد.

اشرف نجف آباد اضافه کرد: در تابستان تمام هنرستانها مورد ارزیابی قرار می گیرند،رشته های مازاد حذف و یا به سایر هنرستانهای دارای ظرفیت منتقل می شوند.

وی با بیان اینکه در ایام تابستان در سه هنرستان ناحیه یک ارومیه تبصره 75 اجرایی می شود افزود:هر هنرستان نیز باید در یک رشته در تابستان فعالیت کند و برنامه ریزی شده تا در مهرماه یک هنرستان پویا داشته باشیم.

تعدادی از هنرجویان موفق ناحیه یک ارومیه، آثار هنری خود را به مدیرکل اموزش و پرورش استان تقدیم کردند.

 

تقدیر مدیرکل آموزش و پرورش استان از هنرجویان موفق و مسولان هنرستانهای ناحیه یک ارومیه

 

دیدار صمیمی مدیرکل آموزش و پرورش استان با تعدادی از هنرجویان موفق و مربیان ناحیه یک ارومیه

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه