پورتال اداره کل آذربايجان غربي
کدمطلب: TXNvVJP6      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۱۹:۵۲:۱۸      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۶۹

تلاش برای رفع دغدغه های رهبری در زمینه سند 2030 بیانگر ولایتمداری دولت یازدهم است

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: دولت جهت رفع دغدغه های رهبرمعظم انقلاب دستور توقف اجرای احتمالی سند 2030 را صادر کرد و این نشانگر ولایت مداری دولت یازدهم است که در عمل نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی، فریدون سید مصطفوی افزود: توصیه ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در زمینه موضوعات مختلف به ویژه در عرصه فرهنگی فصل الخطاب می باشد .

وی اضافه کرد:  مسوولان از قبل نیز اعلام کرده بودند که اگر هر بخش از مفاد این بیانیه به هر شکل ممکن با مقررات، باورها و ارزشهای اسلامی و اعتقادی ما در تقابل یا تعارض بوده باشد خود را مقید به عدم اجرای آن میدانند.

وی درباره شایعه منتشره در فضای مجازی مبنی بر توزیع   کتابی با عنوان « لک لکی در کار نیست » با محتوای غیر دینی در محیط های آموزشی استان بیان کرد: آنچه در فضای مجازی منتشر شده به هیچ وجه صحت ندارد و تاکنون  از جانب هیچ یک از اولیا  یا مرجعی خاص در استان گزارشی در  زمینه توزیع این کتاب  عنوان نشده است.

وی گفت: تا جایی که بنده از این موضوع اطلاع دارم چنین کتابی نه مجوز لازم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده و نه اطلاعاتی در این زمینه از سوی  ناشری در ایران، ثبت شده است.

سید مصطفوی بیان کرد: به جهت اهمیت ویژه ای که در حوزه آموزش و پرورش نسبت به موضوعات تدریس وجود دارد هر کتابی برای ورود به مدرسه باید  مجوز اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش را کسب کند

وی رسالت پاسداری از ارزشهای انقلاب اسلامی و ولایتمداری را نخستین وظیفه فرهنگیان عنوان کرد و گفت: همانگونه که فرهنگیان در دوران دفاع مقدس نقش تاثیرگذاری در پیروزی ها و دفاع از کیان اسلامی داشتند امروز نیز در خط اول صیانت از نظام ، ارزشهای اسلامی و خون شهدا با پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب حرکت می کنند.

سید مصطفوی با اشاره به فرمایش ر هبر انقلاب اسلامی در زمینه جریانی که به‌دنبال از بین بردن جایگاه و ارزش آموزش و پرورش و سلب اعتماد از این دستگاه بسیار مهم است،گفت: به گفته ایشان این جریان از خارج کشور هدایت می‌شود و تنها راه مقابله با آن، برطرف کردن نقاط ضعف آموزش و پرورش و زمینه‌های نفوذ است.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه