پورتال اداره کل آذربايجان غربي
کدمطلب: 4CoGID4f      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۸ ۰۹:۲۰:۱۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۳۸
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش:

107 هزار مدرسه کشور همه دارای معلم دینی، قرآن و عربی هستند

مدیرکل قرآن، نماز و عترت وزارت آموزش و پرورش گفت: 107 هزار مدرسه کشور همه دارای معلم دینی، قرآن و عربی هستند که فعالیت های معارف اسلامی را در مدارس برعهده دارند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان،  مرحله پایانی مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان استان با حضور مدیرکل قرآن وعترت ونماز فرهنگیان وزارت آموزش وپرورش، معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل ، امام جمعه شهرستان مهاباد ،مدیر آموزش وپرورش و سرپرستان وداوران ومربیان وفرهنگیان شرکت کننده مناطق 24 گانه استان به میزبانی شهرستان مهاباد در کانون فرهنگی تربیتی فجر برگزار شد.

 محمدرضا مسیب زاده مدیرکل قرآن وعترت ونماز فرهنگیان وزارت آموزش وپرورش در این مسابقات اظهار کرد: از هر استان هشت نفر در 2 بخش خواهران و برادران در رشته های قرائت قرآن، حفظ قرآن، روش تدریس احکام و نهج البلاغه در مرحله کشوری رقابت می کنند.

وی افزود: امسال این مسابقات در پنج مرحله مدرسه، منطقه، استان، کشوری و بین المللی و در چهار رشته برنامه ریزی شد که در سال های آینده تا 14 رشته افزایش می یابد.

مسیب زاده بیان کرد: مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان در مرحله استانی در خرداد ماه به پایان می رسد و استان ها نفرات کشوری خود را معرفی می کنند.

مدیرکل قرآن ، عترت ونماز فرهنگیان وزارت آموزش وپرورش گفت: مرحله پایانی مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور 20 تا 23 تیر ماه امسال در مشهد برگزار می شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: 107 هزار مدرسه کشور همه دارای معلم دینی، قرآن و عربی هستند که فعالیت های معارف اسلامی را در مدارس برعهده دارند.

وی با بیان اینکه در آموزش و پرورش کمبود مربی پرورشی داریم، گفت: در وزارتخانه سه بخش فعالیت های قرآنی را به صورت تخصصی دنبال می کنند.

مسیب زاده اظهار کرد: سازمان پژوهش، آموزش های ضمن خدمت و معاونت پرورشی و اداره کل قرآنی وزارتخانه در فعالیت های معارف قرآنی آموزش و پرورش فعال هستند.

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش برای شرکت در اختتامیه دومین مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان آذربایجان غربی که در شهرستان مهاباد برگزار شد، به این شهرستان سفر کرد

امام جمعه شهرستان مهاباد نیز در این مراسم گفت: نباید تنها به ظاهر قرآن توجه کنیم بلکه به مفاهیم و معنای این کتاب آسمانی نیز دقت داشته باشیم.

ماموستا ملاقادر سهرابی اظهار کرد: اگر تعقل در قرآن بین مسلمانان جهان ساری و جاری میشد مسلمانان در اوج عزت زندگی می کردند اما از روزی که برخی از مسلمانان جهان از مفاهیم قرآن و سنت پیامبر دور افتادند تفرقه و آتش جنگ کشورهای اسلامی را فرا گرفت و استکبار و صهیونیزم از این فضا برای ضربه زدن به اسلام استفاده کرد.

وی افزود: خداوند قتل نفس و کشتن حتی یک نفر را جایز نمی داند اما چگونه است که داعش و برخی گروه های تروریستی قتل مسلمانان دیگر را جایز می دانند چون از قرآن و سنت دور افتاده اند.

ماموستا سهرابی تاکید کرد: گروه های تروریستی وهابی، تکفیری، داعشی و النصره برای مسلمانان به جز کشت و کشتار، غارت و جنگ چه ارمغان دیگری آوردند جز اینکه فرصت سوء استفاده به استکبار و صهیونیزم دادند.

وی همچنین با اشاره به ضرورت تقویت ایمان و تزکیه، گفت: تزکیه و پرورش باید از آموزش در آموزش و پرورش پیشی بگیرد تا دانش آموزان دیندار به جامعه تحویل بدهیم.

قاسمی معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل در آیین اختتامیە دومین دورە مسابقات قرآن،عترت ونماز فرهنگیان استان در مهابادگفت:امسال4500نفر از فرهنگیان استان در این مسابقات شرکت کردە بودندو از میان آنها 145نفر به مرحله استانی راه یافتند.

وی اضافه کرد: ستارگان فروزان تعلیم وتربیت هستند و هدایت دانش آموزان به رعایت حجاب کامل ورفتار پسندیده وقرآنی رادر جامعه نقش بسزایی دارند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل خاطر نشان کردهشت نفر از برگزیدگان مرحله استانی تیر ماه جاری در مسابقات کشوری حضور خواهند یافت.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهاباد نیز در این مراسم گفت: رسیدن به درجات حیات طیبه در سایه قرآن  ورجوع به منابع قرآنی میسرمی باشد.

وی اضافه کرد200 نفر در دومین دوره مسابقات قرآن و عترت آذربایجان غربی در این شهرستان شرکت کردند.

کامبیز شاوله اظهار کرد: این مسابقات در چهار رشته قرائت قرآن، حفظ قرآن، روش تدریس احکام و نهج البلاغه برگزار می شود که نفرات اول هر رشته به مسابقات کشوری راه می یابند.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه