پورتال اداره کل آذربايجان غربي
کدمطلب: heSGHKM5      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۴ ۱۴:۳۳:۳۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۵۵

نتایج مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر کشور در ارومیه

سی و چهارمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر کشور مقطع متوسطه بمیزبانی استان آذربایجان غربی در حال برگزاریست.

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش وپرورش استان،

  • مسابقات بدمینتون دانش آموزان پسر کشور در مقطع متوسطه دوم در حال برگزاری است

 این مسابقات در قالب سی و چهارمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر کشور مقطع متوسطه دوم در ارومیه برگزار می شود و در آن 16 تیم از استان های مختلف کشور حضور دارند.

مسابقات بدمینتون از عصر پنج شنبه 22 تیرماه به صورت تیمی شروع شده و 80 ورزشکار در آن به رقابت می پردازند.

 20 نفر داور و ناظر اجرایی بر برگزاری مسابقات نظارت دارند که 3 نفر از آنها از داوران بین المللی و ملی کشورمان هستند.

 همچنین مسابقات انفرادی رشته بدمینتون در دو جدول تک نفره و دو نفره نیز از روز شنبه 24 تیرماه آغاز می شود و همزمان با مسابقات تیمی در روز یک شنبه 25 تیرماه به اتمام می رسد.

در مسابقات انفرادی این دوره از مسابقات 41 ورزشکار و در بخش دونفره نیز 16 تیم دو نفره به رقابت خواهند پرداخت.

سطح کمی و کیفی این دوره از مسابقات بسیار بالاست و بازیکنان ملی پوش نیز در ترکیب تیم ها دیده می شود.

سی و چهارمین دوره مسابقات ورزشی پسران کشور در مقطع متوسطه اول و دوم در سه رشته بدمینتون، تنیس روی میز و شطرنج از 22 تا 27 تیرماه به میزبانی ارومیه برگزار می شود.

 

  • مسابقات شطرنج دانش آموزان پسر کشور در مقطع متوسطه اول در حال برگزاری است

ناظر فنی برگزاری این مسابقات با بیان اینکه این مسابقات در قالب سی و چهارمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر مقطع متوسطه اول کشور به میزبانی آذربایجان غربی برگزار می شود، اظهار کرد: 22 تیم از استان های کشور با مجموع 103 بازیکن در این دوره از مسابقات شرکت کرده اند.

مسعود رضایی تعداد داوران حاضر در این مسابقات را 12 نفر از داوران بین المللی و درجه یک کشور ذکر کرد و افزود: 4 نفر از این داوران بومی استان آذربایجان غربی بوده و  یکی از آنها به عنوان سرداور و نماینده فدراسیون برای استعداد یابی در این مسابقات حضور دارد.

وی با بیان اینکه این مسابقات به صورت تیمی از روز پنج شنبه 22 تیرماه آغاز شده است، اظهار کرد: این مسابقات در هفت دور به روش سوئیسی برگزار می شود و روز یک شنبه 25 تیرماه به کار خود پایان می دهد.

رضایی سطح کمی و کیفی مسابقات را بسیار بالا عنوان کرد و گفت: چند چهره مطرح شطرنج کشور بر سطح کیفی مسابقات افزوده و 60 نفر از دانش آموزان شرکت کننده ریتینگ دار کشوری هستند.

ناظر فنی مسابقات شطرنج دانش آموزان پسر کشور اضافه کرد: فرم ارزیابی و عملکرد بازیکنان طراحی شده و مربیان درحال تکمیل این فرم ها هستند که در این فرم ها عناوین قهرمانی و حضور در کشورهای دیگر برای استعداد یابی ذکر می شود.

رضایی برپایی کلاس تخصصی داوری شطرنج با اهدای گواهی شرکت، مسابقه شرنج سریع 5*2 بین مربیان تیم های شرکت کننده را از جمله برنامه های جانبی این دوره از مسابقات عنوان کرد.

 

  • نفرات برتر مسابقات مربیان شطرنج دانش آموزی کشور مشخص شدند.

یکی از برنامه های جانبی سی و چهارمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر کشور در رشته شطرنج مقطع متوسطه اول برگزاری مسابقات قهرمانی مربیان تیم های شرکت کننده بود.

در این دوره از مسابقات که در هفت دور به روش سریع 5*2 سوئیسی برگزار شد، 19 نفر از مربیان و سرپرستان تیم ها حضور داشتند.

میلاد شاه علی از استان زنجان با کسب 7 امتیاز توانست عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد و محمدرضا آذین از استان اردبیل و علی اکبر سجادی پور از استان کرمانشاه هر دو با کسب 6 امتیاز و با پوئن شکنی به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

 

  • مسابقات تنیس روی میز دانش آموزان پسر کشور در مقطع متوسطه اول و دوم در حال برگزاری است

در این دوره از مسابقات  30 تیم با 138 بازیکن از استان های مختلف کشور در مسابقات تنیس روی میز سی و چهارمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر کشور در مقطع متوسطه اول و 23 تیم با 98 بازیکن از استان های مختلف کشور در مقطع متوسطه دوم حضور دارند.

35 نفر داور و عوامل اجرایی در سطح بین المللی، ملی و درجه یک برگزاری باشکوه این دوره از مسابقات را همراهی می کنند.

مسابقات تیمی از روز پنج شنبه 22 تیرماه آغاز شده و مسابقات انفرادی و دونفره نیز از روز شنبه 24 تیرماه شروع می شود‌.

 مراسم اختتامیه و توزیع جوایز این مسابقات نیز در روز یک شنبه 25 تیرماه برگزار خواهد شد.

تمامی شرکت کنندگان در قسمت تیمی و انفرادی حضور دارند و در بخش دونفره نیز در مقطع متوسطه اول 61 تیم و در مقطع متوسطه دوم 45 تیم دونفره شرکت کرده اند.

حضور تعدادی از بازیکنان مطرح تیم های ملی نوجوانان، جوانان و حتی بزرگسالان کشور در قالب تیم های استان های مختلف بر کیفیت این مسابقات افزوده و تمامی استان ها با تمام توان خود در این مسابقات شرکت کرده اند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه