پورتال اداره کل آذربايجان غربي
کدمطلب: hMTid5Q3      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ ۱۵:۱۳:۵۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۵۲
نجفی خبر داد:

پرداخت پاداش به پذیرفته شدگان دوره های سوادآموزی/ پرداخت 680 هزار تومان برای آموزش هر فرد بی سواد

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان حجم ابلاغی وزارت آموزش و پرورش و تعرفه های تعیین شده برای سال 96 در حوزه سوادآموزی را تشریح کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اموزش و پرورش استان، جلسه هماهنگی دستگاههای اجرائی استان جهت پیشبرد فعالیتهای سوادآموزی با حضور نمایندگان دستگاههای اجرائی استان صبح امروز در محل سالن اندیشه اداره کل برگزار شد.

«محمدرضا نجفی» معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان در این جلسه با تاکید بر لزوم همکاری بیش از پیش دستگاههای اجرائی استان در طرح شتاب بخشی سوادآموزی اظهار کرد: بر اساس سرشماری سال 95 نرخ رشد باسوادی در استان 3.2 درصد می باشد که 16 برابر نرخ رشد سرشماری سال 90 می باشد اما با این وجود هنوز رتبه استان در رده های آخر کشور قرار دارد و بر اساس سرشماری جدید تعداد 195 هزار و 556 نفر بی سواد در سطح استان وجود دارد که البته با آمار ثبتی اختلاف بسیاری دارد.

وی افزود: برای سال 96، حجم ابلاغی وزارت آموزش و پرورش در دوره های سه گانه سوادآموزی شامل دوره سوادآموزی، دوره انتقال و دوره تحکیم 36هزار نفر می باشد که با احتساب 32 هزار نفر سهمیه جذب در طرحها و مسابقات جانبی این دوره ها مجموعا بیش از 68 هزار نفر در دوره ها و طرح های مختلف سوادآموزی در سطح استان پوشش داده خواهد شد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان با بیان اینکه منحصرا در دوره سوادآموزی 18 هزار نفر جذب خواهد شد؛ افزود: علاوه بر این تعداد در این دوره طرحهای دیگری همچون طرح «خواندن با خانواده» با سهمیه جذب 5هزار و 940 نفر و طرح مهارت آموزی با سهمیه جذب یک هزار و 550 نفر اجرا می شود.

نجفی با اشاره به سهمیه جذب 11 هزار نفر در دوره انتقال گفت: علاوه بر این تعداد در این دوره طرحهای دیگری همچون طرح «خواندن با خانواده» با سهمیه جذب 5هزار و 500 نفر، طرح مهارت آموزی با سهمیه جذب یک هزار و 550 نفر، طرح انشاء نویسی با سهمیه جذب 4هزار و 400 نفر و طرح آموزش رایانه با سهمیه جذب 100 نفر اجرا خواهد شد.

این مقام مسوول با اذعان به سهمیه جذب 7هزار نفر در دوره تحکیم بیان کرد: علاوه بر این تعداد در این دوره طرحهای دیگری همچون طرح حلقه های کتابخوانی با سهمیه جذب 2هزار 330 نفر و اجرای مسابقات مختلف با سهمیه جذب 10هزا و 800 نفر در دستور کار قرار دارد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان همچنین از اجرای طرح «کلید بهشت» بصورت پایلوت در شهرستان سلماس خبر داد و افزود: در این طرح، پس از برگزاری دوره های آموزشی برای آموزش دهندگان توسط ستاد اقامه نماز این شهرستان، آموزش عملی نماز در کلاسهای سوادآموزی در دستور کار قرار می گیرد.

این مقام مسوول از پرداخت پاداش 144هزار و 600 تومانی برای تشویق افراد بی سواد که در دوره سوادآموزی نمره قبولی کسب می کنند، خبر داد و افزود: امسال برای آموزش افراد بی سواد در دوره های سوادآموزی، انتقال و تحکیم به ترتیب مبلغ 680 هزار تومان، 840 هزار تومان و 130 هزا تومان به آموزش دهندگان پرداخت خواهد شد.

وی با بیان اینکه 27 مرکز یادگیری محلی در سطح استان فعال می باشد، بر مشارکت دستگاههای اجرایی در راه اندازی مراکز یادگیری محلی و تهیه محتوای آموزشی مرتبط با هر دستگاههای اجرائی جهت استفاده در دوره های مختلف سوادآموزی تاکید کرد.

به گفته نجفی، سال گذشته از سهمیه جذب 39 هزار نفر بی سواد و کم سواد در دوره های سه گانه که از سوی وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شده بود، با تلاش کلیه همکاران 41 هزار و 500 نفر بیسواد و کم سواد شناسایی و جذب دوره های سواد آموزی اعم از کلاسهای سوادآموزی، دوره تحکیم و دوره انتقال شدند.

«عزت اله فهمی» رئیس اداره دوره های سواد آموزی استان نیز در این جلسه گفت: در سال 95 دستگاههای اجرایی استان 11هزار و 780 نفر بی سواد را شناسایی و 2هزار و 403 نفر را جذب دوره های سوادآموزی کرده اند.

وی ابراز امیدواری کرد از در سال 96  فعالیت دستگاههای اجرایی استان در حوزه سواد آموزی بیش از پیش ارتقاء یابد.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه