پورتال اداره کل آذربايجان غربي
کدمطلب: x4WnUsmc      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۱:۴۴:۳۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۴۶

همایش درس پژوهی دوره ابتدایی در شهرستان خوی برگزار شد

همایش استانی درس پژوهی دوره ابتدایی و تجلیل از منتخبین برتر استانی در شهرستان خوی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اموزش و پرورش استان، در راستای اعتلای فرهنگ پژوهش و به منظور بهره مندی از تجارب ارزنده معلمین، همایش استانی درس پژوهی دوره ابتدایی و تجلیل از منتخبین برتر استانی با حضور معاونت آموزش ابتدایی و معاونت پژوهش و برنامه ریزی شهرستان خوی و رئیس اداره گروه های آموزش ابتدایی اداره کل و هیئت همراه در شهرستان خوی برگزار شد.

معاونت پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش خوی در این همایش اظهار کرد: درس پژوهی به گسترش پژوهش و تولید حرفه ای در مدرسه کمک می کند و فرصتی برای سهیم شدن آموزگاران در تجربه های آموزشی یکدیگر فراهم می آورد.

وی بیان کرد: روش پژوهش مشارکتی معلمان در کلاس به عنوان موثرترین برنامه ی پرورش حرفه ای معلمان شناخته شده است.

مقصود رزم آرا، رئیس اداره گروه های آموزش ابتدایی اداره کل نیز در این همایش اظهارداشت: درس پژوهی با الهام از مبانی فلسفی و معرفت شناختی تحلیلی و تفسیری  بعنوان جنبش نوین تفکر در تدریس مورد تاکید می باشد.

وی افزود: بنابراین آگاهی از این مبانی می تواند مسیر اجرای درس پژوهی را علمی تر و منطقی تر نماید. 

رزم آرا خاطر نشان کرد: فرآیند  درس پژوهی با  بهره گیری ازتئوری سازمان یادگیرنده سعی در ایجاد محیط و موقعیت های  یادگیری مشارکتی و خرد جمعی را دارد.

در انتهای همایش از نفرات برتر استانی درس پژوهی با اهدای جوایزی تجلیل شد.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه