پورتال اداره کل آذربايجان غربي
کدمطلب: h8bIcfbt      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ ۱۰:۰۸:۵۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۵۸

مدیران مدارس در شناسایی و جذب بیسوادان و کم سوادان نقش ویژه ای دارند

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: مدیران مدارس در شناسایی و جذب بیسوادان و کم سوادان نقش ویژه ای دارند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، جلسه مدیران مدارس و راهبران آموزشی با حضور معاون سوادآموزی استان و رئیس اداره ارزیابی عملکردوپاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش وپرورش استان در اداره آموزش و پرورش منطقه صومای برادوست برگزار شد.

محمدرضا نجفی، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان در این جلسه، گفت: با توجه به اینکه سواد آموزی یکی از مهمترین بحث هایی است که باید مورد عنایت قرار گیرد؛ افزود: بایستی تمام عزممان را جزم کنیم و در ریشه کن کردن بیسوادی نهایت سعی و تلاشمان را بکار گیریم.

وی خطاب به مدیران و راهبران آموزشی گفت: مدیران مدارس باید نهایت همکاری را در شناسایی و جذب بیسوادان و کم سوادان داشته باشند تا بتوانیم آمار بیسوادی در استان و منطقه را به حداقل ممکن برسانیم.

جلیل بیگ وردی، رئیس ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان با اذعان به اجرای موفق هدایت تحصیلی در مقطع متوسطه دوم و اجرای طرح هجرت و سایر طرحهای اجرایی در معاونتهای مختلف از مدیران تقدیر نمود.

وی افزود: با توجه به وظایف سنگین مدیران مدارس در امر اداره امورات محوله به آنها وتعدد وظایف آنان ٰمسائل مختلف باید الویت بندی شده و بخشنامه های ضروری و مهم به مدارس ارسال شود ومدیران باید در خصوص مدارس خود تصمیم های مناسب اتخاذ کنند تا فرصت کافی برای بررسی مسائل تربیتی داشته باشند و تمامی اقدامات خود را مستند سازی کنند

وی خطاب به مدیران گفت: با توجه به اینکه شکل گیری شخصیت اجتماعی دانش آموزان در مدارس اتفاق می افتد لذا مدیران بیش از پیش باید دغدغه فرهنگی وتربیتی داشته باشند و به مسائل تربیتی توجه و عنایت خاصی داشته باشند که این امر نیزبا مشارکت انجمن اولیا و مربیان و شورای دانش آموزی باید با ظرافت خاصی انجام گیرد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه