پورتال اداره کل آذربايجان غربي
کدمطلب: ReNOByTn      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۰ ۱۰:۱۰:۳۶      تعداد بازديد اين صفحه:  ۴۸
طرح کانون مدرسه، آموزش غیر مستقیم دروس

«هتل پرنده» در کانون ماکو ساخته شد

هتل پرنده، داستانی با موضوع زیست محیطی است که بر اساس آن یک فعالیت علمی اجتماعی در کانون ماکو انجام شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، پریسا علیزاده اقدم مربی فرهنگی ماکو با اشاره به این نکته که طرح کانون مدرسه زمینه مناسبی برای فعالیت‌های علمی و اجتماعی برای دانش‌آموزان فراهم کرده است گفت: این داستان با داشتن محتوای زیست محیطی با محوریت مراقبت از پرندگان است.

علیزاده گفت: بر اساس این داستان دانش‌اموزان در قالب کارگاه کارداستی ابتدا با ضرورت مراقبت از پرندگان آشنا شده و سپس با توجه به فرا رسیدن فصل سرما برای پرندگان لانه ساخته و بر روی درختان موجود در فضای مرکز نصب کردند.

وی افزود: این فعالیت بر اساس درس مطالعات اجتماعی و علوم دانش‌آموزان پایه سوم ابتدایی انجام شده است.

بطری‌های توخالی، عنوان قصه‌ای است که مربی برای دانش‌اموزان تعریف می‌کند و پس از آن دانش‌آموزان در کارگاه کاردستی با بطری‌های نوشابه و آب‌معدنی سطل زباله درست می‌کنند.

در این شیوه بر اساس درس مطالعات اجتماعی و فارسی پایه سوم ابتدایی دانش‌اموزان با مقوله بازیافت و استفاده از دورریختنی‌ها آشنا می‌شوند.

محافظت از محیط زیست از مباحث مهمی است که در طرح کانون مدرسه، درقالب فعالیت‌های کانون مورد توجه مربیان کانون استان است.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه