پورتال اداره کل آذربايجان غربي
کدمطلب: Awmdqr6K      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ ۱۲:۱۴:۱۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۴۹

ارائه آموزش های ایمنی و ارتقاء مقاومت ذهنی دانش آموزان از اهداف مانور زلزله است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گفت: فرهنگسازی، ارائه آموزش های ایمنی و ارتقاء مقاومت ذهنی دانش آموزان از اهداف مانور زلزله است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، قدرت اله قاسمی، صبح امروز در جلسه هماهنگی برگزاری مانور سراسری زلزله اظهار کرد: نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی روز 8آذر همزمان با سراسر کشور و با همکاری نهادهایی همچون هلال احمر، ستاد مدیریت بحران استانداری، اورژانس، نیروی انتظامی، آتش نشانی و دیگر نهادها در مدارس استان برگزار خواهد شد.

وی افزود: در بحث حوادث طبیعی مهمترین کار، ارائه آموزش های لازم به مردم در خصوص کاهش مخاطرات اختمالی قبل، حین و حتی بعد از وقوع حادثه است.

قاسمی با اشاره به اینکه اجرای این مانور در راستای ارائه آموزش های لازم به دانش آموزان در راستای مقابله با خطرات وقوع زلزله و کاهش آسیب های احتمالی است، عنوان کرد: در این مانور دانش آموزان نقاط امن و ایمن را شناسایی کرده و در آنجا پناه می گیرند.

وی هدف از برگزاری این مانورها را ارائه آموزش های ایمنی از جمله پناه گیری و تخلیه اضطراری به دانش آموزان دانست و اعلام کرد: مربیان نهادهای ایمنی در مدارس کلیه دانش آموزان را تحت آموزش های لازم قرار می دهند.

معاون پرورشی و فرهنگی استان تاکید کرد: امیدواریم این مانورها از مرحله نمادین خارج شود و به صورت هدفمند، مستمر و مداوم در طول سال اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه زلزله قابل پیش بینی و قابل تغییر نیست، بیان کرد: زلزله قابل تدبیر است و با دادن آموزش های لازم می توان مخاطرات احتمالی آن را کاهش داد.

قاسمی در پایان ابراز امیدواری کرد: اجرای مانورها و آموزش های این چنینی در طول سال به کاهش خطرات و عوارض جسمی، روحی و روانی و اضطراب دانش آموزان کمک کند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه