پورتال اداره کل آذربايجان غربي
کدمطلب: GHsNICsf      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ ۱۲:۱۰:۰۷      تعداد بازديد اين صفحه:  ۵۱

آغاز اجرای طرح بهسامان در مدارس استان آذربایجان غربی

مدیر دفتر مدیریت مصرف توزیع برق استان گفت: هدف از اجرای طرح آموزشی بهسامان در مدارس انتقال اطلاعات صحیح مصرف و ایجاد فرهنگ مصرف بهینه منابع ملی است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، دوره مدیریت مصرف انرژی صبح امروز با حضور کارکنان  اداره کل آموزش و پرورش استان در محل سالن اندیشه این اداره کل برگزار شد.

«نادر اشرف پور» مدیر دفتر مدیریت مصرف توزیع برق استان در این دوره اظهار کرد: بر اساس تفاهم نامه صورت گرفته ما بین آموزش و پرورش و شرکت برق استان طرح بهسامان یا مدیریت مصرف انرژی در مدارس استان اجرا می شود.

وی گفت: با آغاز سالتحصیلی جدید این طرح در 22 مدرسه استان آغاز شده است و هر دو ماه یکبار برای پایه های تحصیلی مختلف اجرا خواهد شد.

اشرف پور ادامه داد: اعتبار اختصاص یافته برای طرح بهسامان از سوی شرکت برق در سالجاری 500 میلیون ریال می باشد که در سال آینده افزایش خواهد داشت.

این مقام مسوول اذعان کرد: در قالب طرح بهسامان فعالیتهای آموزشی همچون توزیع کتب، بروشور، پوستر، فیلم و سخنرانی..، فعالیتهای فرهنگی همچون مسابقه، مقاله نویسی، نقاشی، شعار نویسی، بازدید از نمایشگاه و طراحی و فعالیتهای تحقیقاتی مد نظر می باشد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف توزیع برق استان گفت: دانش آموزان، مربیان و اولیا آنها در مصرف بهینه و جلوگیری از اسراف انرژی نقش مهمی دارند.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در صنعت برق یعنی داشتن رحیه قناعت و پرهیز از اسراف؛ افزود: بر اساس مصوبه دولت باید دستگاههای دولتی و عمومی 10 درصد از مصرف انرژی خود را کاهش دهند و 20 درصد از انرژی مورد نیاز خود را از طریق انرژی های تجدید پذیر همچون انرژی خورشیدی تامین نمایند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه