پورتال اداره کل آذربايجان غربي
کدمطلب: q4P4Kd9N      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ ۱۴:۳۰:۰۶      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۰

برگزاری 400 نمایشگاه کتاب دانش آموزی در سطح استان

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان از برگزاری 400 نمایشگاه کتاب دانش آموزی در سطح استان همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی خبر داد.

 

«قدرت اله قاسمی» در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان اظهار کرد: برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در استان از 24 تا 30 آبان ماه با شعار «آینده روشن، خانواده کتابخوان» اجرا می شود.

وی خاطر نشان کرد:  برگزاری 400 نمایشگاه کتاب داش آموزی در سطح استان در قالب طرح « 50 هزار نمایشگاه در 50 هزار مدرسه» در دستور کار قرار دارد.

قاسمی ادامه داد: در این طرح که بیستمین دوره آن می شود دانش آموزان مقاطع مختلف با کتابهای متنوع و متناسب با سن آنها آشنا شده تا زمینه گرایش به مطالعه و کتابخوابی در بین نسل نوجوان فراهم گردد.

وی با بیان اینکه کتب ارائه شده در نمایشگاهها با تخفیف 20 درصد در ختیاز دانش اموزان قرار خواهد گرفت؛ گفت: دانش آموزان برتر کتابخوان به جشنواره کشوری بمیزبانی تهران اعزام می شوند.

این مقام مسوول از برگزاری جشن اهدا کتاب در مدارس در راستای غنی سازی کتابخانه های مدارس خبر داد و گفت: در این هفته، برگزاری جشن اهدا کتاب در مدارس در راستای غنی سازی کتابخانه های مدارس و توزیع کتب اهدایی از طریق استانداری محترم در بین مدارس مناطق محروم بویژه مناطق مرزی در دستور کار قرار دارد.

بگفته قاسمی، تقدیر از همکاران تلاشگر در حوزه ترویج کتابخوانی در مدارس مناطق 24 گانه استان، بازدید دانش آموزان از کتابخانه های عمومی، اختصاص موضوع انشاء دانش آموزان به اهمیت کتاب و کتابخوانی و دعوت از شخصیتهای علمی و فرهنگی جهت حضور در مدارس و گفتگو با دانش اموزان و از دیگر برنامه های این هفته خواهد بود.

 

آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه